пятница, 24 мая 2013 г.

Про сорти картоплі

До теперішнього часу селекціонерами виведено понад 3000 сортів картоплі.
У Російський державний реєстр селекційних досягнень, допущених до використання у виробництві (далі - Держреєстр), в 2005 році включено 200 сортів картоплі. Вони розрізняються не лише за смаком, кольором, формою бульб і за швидкістю дозрівання, але і по стійкості до хвороб і шкідників. Різні сорти мають оптимум росту при різних температурах і зволоженості. Тому вибір оптимального сорту дуже важливе завдання.

О сортах картофеляУ Голландії, наприклад, де існує кілька сотень сортів картоплі, всі вони мають, можна сказати, свою спеціалізацію. Вони діляться на столові, технічні, столово-технічні, кормові та інші. Але і це ще не все.
Столові сорти діляться в свою чергу на вінегретних (бульби цих сортів НЕ розварюються і хороші в салатах). Столовий із зв'язковою м'якоттю придатний для підсмажування та інших подібних переробок, столовий з досить розсипчастою м'якоттю - для приготування пюре і печива. Далі. До сортів, призначеним для переробки (для приготування соломки, чіпсів), пред'являються ще й додаткові вимоги щодо змісту крохмалю. Коротше, для кожної конкретної мети існує конкретний сорт.
Припустимо, ви знайдете і висадіть сорт дуже врожайний, але він - технічний. І буде у вас повне сховище картоплі, яку ви є не захочете. Тому до вибору сорту треба ставитися дуже відповідально.

Комментариев нет:

Отправить комментарий