пятница, 31 мая 2013 г.

Зберігання моркви на зиму

Морква зберігається добре, і зібраний влітку врожай можна використовувати весь рік. Моркву можна законсервувати в банках, заморозити в морозилці, нарізавши часточками, або зберігати в свіжому вигляді в овочевому підвалі протягом півроку і більше.
З моркви, яку ви маєте намір зберігати в підвалі, необхідно обірвати бадилля, залишивши лише 2,5 см стебел. Зібрану моркву спочатку потрібно розкласти на сонячному місці і залишити на кілька годин, щоб тоненькі живлять корінці засохли і моркву прийшла в стан спокою. Не слід мити моркву перед закладанням у сховище, так як це може стимулювати відновлення зростання живлять корінців. Краще перед вживанням просто зішкребти їх.
Перш ніж прибрати коренеплоди в підвал на тривале зберігання, необхідно підготувати картонні коробки або пластикові ящики, а також торф, мох-сфагнум або деревна тирса. На дно насипте трохи цього матеріалу, розкладіть шар моркви і потім чергуйте шари. Верхнім повинен бути шар моху або тирси. Укладені на зберігання коренеплоди моркви не повинні стикатися між собою. Не можна допускати попадання в ящики пом'ятих, розщепити або хворих коренеплодів. Пам'ятайте, що по сусідству з морквою не можна зберігати яблука, так як вони виділяють етилен - речовина, що погіршує смак моркви. Найкраще морква зберігається при температурі ГС і вологості повітря 90 - 95%.

Комментариев нет:

Отправить комментарий